هزارستان
موضوعات افغانستان و بین الملل ( سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و...) و دلنوشته ها 
لینک دوستان

در كودكي و نوجواني در مورد شهادت اميرالمومنان، علي(ع) يك مطلب برايم جالب بود و آن باور عده اي جاهل در آن زمان به تارك الصلاة بودن ايشان !يا بقول معروف كافر بودن آن حضرت!

هنگامي كه حضرت علي (ع) در 19 رمضان هنگام خواندن نماز صبح و در مسجد كه خانه خداست با شمشير ضربت خورد و 2 روز بعد به شهادت رسيد متاسفانه عده اي از مردم آن زمان ، از زمان و مكان شهادت ايشان تعجب كردند و گفتند كه مگر علي نماز هم مي خواند !

اين مطلب برايم جالب بود چرا كه مگر مي شود چنين فردي ، شخصيتش براي مردم ناشناخته بماند تا حدي كه در نماز خواندن ايشان هم شك كنند !

درك اين موضوع برايم مشكل بود تا اينكه در سالهاي اخير اين موضوع بطور كلي برايم روشن شد و آن رسيدن به مقوله تبليغات بود!

در آن زمان دستگاه معاويه چنان تبليغات سنگيني بر عليه حضرت علي (ع) انجام داده بود و ايشان را كافر معرفي كرده بود كه متاسفانه عده اي از مردم ساده لوح كه بهتر است جاهل بناميم اين تبليغات را باور كرده بودند و همين جهالت آنها باعث شده بود كه در انتخاب حق و باطل شك كنند و حتي معاويه را حق بدانند .

درست انجام همين استراتژي در زمان ما باعث شده كه بعضي افراد در انتخاب حق و باطل شك و ترديد كنند و بنوعي افرادي را كه در جرگه باطل هستند حق بدانند .اشخاصي كه گرگهايي در لباس ميش هستند و با مذهبي نشان دادن خود مردم را فريب ميدهند .

درست است كه عصر ما با آن زمان تفاوت هاي بسياري دارد اما درعوض تكنولوژي مورد استفاده از تبليغات نيز در دوره ما گوناگون و پيشرفته شده است .

اينكه در زمان ما افراد حق و افراد باطل چه كساني هستند بماند و مسلما تشخيص آن توسط مردم بايد انجام شود ، اما مسئله مهم اين است كه نبايد فقط به ظاهر و گفتارهاي ظاهري اشخاص توجه كرد .


موضوعات مرتبط: مذهبي
[ جمعه ۱۳۹۱/۰۹/۱۷ ] [ 21:29 ] [ مهدی خادمی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من مهدی (ن .م) تبعه افغانستان و يك هزارستاني هستم.
سالها از آن زماني كه در چينداول ولایت كابُل پا به عرصه گيتي گذاشتم ميگذرد هر چند كه پدر و مادرم متولد ولايت باميان هستند.
طفل كوچكي بودم كه به همراه خانواده مهاجر گشتم , هيچ از وطن بياد ندارم بزرگ شده غربتم. از آرزوهايم استقلال ، آزادي ، يكپارچگي و آرامي وطنم ميباشد. اما ، اما انگار عده اي اين را نميخواهند و فكر ميكنند كه هنوز زمان ......خان است و ميتوانند زور بگويند اما نميدانند كه مداراي ما نشانه ترس نيست .البته اگر دولتمردان اینگونه ادامه دهند موافق فدرالیسم هستم.
اين تارنما را براي نشر و ثبت عقايد و افكارم داير نمودم .
سعي ميكنم مطالبم مبتني بر عقايدم چون درستي در نوشتار و عدم توهين و افترا به ديگران و احترام متقابل به سايرين باشد .
منابع اخبار بصورت نام و یا لینک روی خبر درج میشود.
منتظر راهنمایی های شما از طریق نظر،ایمیل و تماس(00989369984748) هستم
بک لینک طراحی سایت